Aprilia musi przemyśleć swoje cele

nie, 7 stycznia 2018 godz. 15:39:09 skomentuj motocykle

Aleix Espargaro | fot. Aprilia

Aleix Espargaro uważa, że Aprilia będzie musiała przemyśleć swoje cele na MotoGP 2018 po burzliwej kampanii w zeszłym roku.

W swoim pierwszym  sezonie z włoskim producentem, Espargaro zajął piętnaste miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Najlepszy wynik to szósta pozycja w wyścigach w Katarze i Aragonii. Sezon obejmował również osiem nieukończonych rund, na co składały się wypadki i awarie. Opuścił też przedostatnią rundę w Malezji ze względu na operację lewej ręki.

Chociaż jest zadowolony z jazdy na RS-GP uważa, że minione mistrzostwa były złe, ze względu na zbyt małą ilość punktów.

- Być może powinienem być mniej porywczy, ale chcę być na czele - powiedział Espargaro. - Trzeba przemyśleć cele. Chcę walczyć blisko podium w każdym wyścigu, ale być może nie jesteśmy do tego gotowi biorąc pod uwagę cały pakiet.

Zapytany, czemu motocykl nie był wciągu roku taki, jak się spodziewano oraz jakie potrzebne są zmiany, odparł: - Najtrudniejszą rzeczą w tym motocyklu jest pierwsza część wyścigu i jazda z pełnym bakiem. Nie jestem w stanie cisnąć, tak jak chcę.

- Zapomnijmy już o sezonie 2017, był dla mnie trudny. Wiele wypadków, sporo awarii silników, kontuzje, których nie miałem od wielu lat. Teraz nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu - dodał.