Althea nie jest zadowolona z BMW

wto, 22 maja 2018 godz. 12:04:57 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk, althea, bmw

Loris Baz

Zespół Althea World Superbike rozważa powrót do korzystania z motocykli Ducati od sezonu 2019. Słabe wyniki na maszynach BMW nie zadowalają włoskiej ekipy.

Althea współpracując z Ducati, zdobyła z Charlosem Checą tytuł w WSBK w 2011 roku. W sezonie 2016 połączyli siły z BMW.

W przypadku współpracy z Ducati, Althea otrzymywała fabryczne wsparcie. BMW natomiast dostarcza zespołowi tylko silniki i elektronikę, a zespół sam zajmuje się pracami rozwojowymi.

Szef zespołu Genesio Bevilacqua uważa, że BMW musi „wykazać większe zainteresowanie wygraną”, jeśli mają kontynuować współpracę z niemiecką firmą po sezonie 2018.

- Jeszcze nie zdecydowaliśmy co zrobimy - powiedział Genesio Bevilacqua dla motorsport.com. - To zależy od wielu czynników, w tym od BMW. Myślę, że motocykl mógłby być szybszy w WSBK.

- Dotychczas nie osiągnęliśmy dobrych wyników. Jesteśmy świadomi jasnej strategii BMW. Althea to prestiżowy zespół, który odniósł sukces w przeszłości. Właśnie dlatego obecnie nie jesteśmy usatysfakcjonowani.

- Jeśli będzie większe zainteresowanie wygraną, pozostaniemy z BMW. Ich strategia jest zupełnie inna niż zespołu. Muszą pokazać, że chcą poprawić pakiet. My mamy dobrego zawodnika i inżynierów.

Zespół reprezentuje obecnie Loris Baz.