20 zwycięstwo Yamahy

nie, 10 czerwca 2018 godz. 16:56:51 skomentuj motocykle

Loïc Larrieu | Fot. WESS

Drugi w edycji 2016, Loïc Larrieu wygrał 32 edycję Trèfle Lozérien. Dla Yamahy to 20 zwycięstwo w klasyku w Mende. Motocyklista z Bouzigues reprezentujący zespół Outsiders Yamaha Racing, Larrieu wyprzedził o 10,7 sekundy Théo Espinasse'a. Na trzeci stopień podium wspiął się Josep García, ubiegłoroczny mistrz świata E2. Tadeusz Błażusiak zajął 20 miejsce - dwunaste w E2.

Niedzielny program obejmował 150-kilometrowy Circuit de la Margeride z pięcioma próbami. Cztery wygrał Josep García, piątą - Loïc Larrieu, drugi w klasyfikacji dnia - 12,8 sekundy za Garcią. Tadeusz Błażusiak znalazł się na 22 pozycji w wynikach etapu. Ze stałych uczestników World Enduro Super Series najwyżej - na 10 miejsce zawędrował lider punktacji, Jonny Walker.